Ventspils Piedzīvojumu parka maratonā uzvar Jekaterina Sokunova un Sergejs MikaļkinsSvētdien, 16. jūnijā jau desmito gadu pēc kārtas, Ventspilī notika – Ventspils Piedzīvojumu parka maratons (maratona distance iekļauta programmā no 2016.gada). Ventspils ir trešā Latvijas pilsēta, aiz Rīgas un Valmieras, kurās tiek organizēts maratons. Sacensībās piedalījās 2000 dalībnieki no 10 valstīm.

Šogad Piedzīvojumu parka maratons notika vienu dienu, ietverot gan bērnu skrējienus, sadraudzības skrējienu, kurā piedalījās bērni un pieaugušie ar kustību traucējumiem, kā arī maratona 42.195 km, pusmaratona 21.098 km, 10.55 km un 5.3 km skrējienus. Pirmie uz starta devās maratona, pusmaratona un 10.55 km skrējēji.

Vīriešu konkurencē maratona distancē uzvaru izcīnīja Sergejs Mikaļkins no Baltkrievijas pilsētas Novopolockas ar rezultātu divas stundas 29 minūtes un 41 sekunde. Par nepilnām piecām minūtēm no viņa atpalika cits Baltkrievijas skrējējs Stsiapan Rahautsou veicot distanci divās stundās 34 minūtēs un četrās sekundēs. Trešā vietā NRC Rīga skrējējam Sergejam Maslobojevam ar rezultātu divas stundas 42 minūtes un 49 sekundes.

Sieviešu konkurencē uzvaru izcīnīja Līvānu VK Baltais skrējēja Jekaterina Sokunova maratona distanci veicot divās stundās 58 minūtēs un 17 sekundēs. Otro vietu izcīnīja Ventspils maratona kluba un Kurzemes radio skrējēja Natalja Kan ar rezultātu trīs stundas divas minūtes un 28 sekundes, bet trešo vietu ventspilniece Madara Frēliha ar rezultātu trīs stundas 11 minūtes un 20 sekundes.

Pusmaratonā vīriešu konkurencē sīvā cīņa ar 14 sekunžu starpību uzvarēja divi SK Tērauds/NIKE skrējēji. Jānis Višķers izcīnīja pirmo vietu veicot distanci vienā stundā 12 minūtēs un četrās sekundēs, bet viņa komandas biedrs Jevgēnijs Turkins distanci veica vienā stundā 12 minūtēs un 18 sekundēs. Trešā vieta pagājušā gada maratona uzvarētājam Kristapam Bērziņam ar rezultātu viena stunda 13 minūtes un 36 sekundes.

Starp dāmām ātrākā pusmaratona distancē bija Līvānu VK Baltais skrējēja Karīna Helmane – Soročenkova ar rezultātu viena stunda 21 minūte un 53 sekundes. Otrā Matisona skriešanas kluba skrējēja Lelde Neimane ar rezultātu viena stunda 28 minūtes un 49 sekundes, bet trešā Viviana Kirilova, kura distanci veica vienā stundā 32 minūtēs un 55 sekundēs.

Skrējienā kurā distance bija 10.55 km vīriešu konkurencē pirmais finišēja Romāns Hvalonskis no SK Tērauds/NIKE komandas ar rezultātu 34 minūtes un deviņas sekundes, otrais jēkabpilietis Anatolijs Macuks ar rezultātu 34 minūtes un 15 sekundes. Trešā vietā SK Metroons/NIKE komandas skrējējam Jevgeņijam Bogdanovam ar rezultātu 35 minūtes un četras sekundes.

Sievietēm 10.55 km distancē pirmā alūksniete Ilona Marhele, kura distanci veica 39 minūtēs un 28 sekundēs, otrā Klinta Lauska no Patria/Sportland komandas veicot distanci 40 minūtēs un 33 sekundēs. Evita Grencberga no SK Tērauds/NIKE komandas izcīnīja trešo vietu distanci veicot 41 minūtē un 54 sekundēs.

5.3 km vīru konkurencē atkal divas pirmās vietas ieguva SK Tērauds/NIKE skrējēji. Pirmais distanci 16 minūtēs un 49 sekundēs veica Jānis Razgalis, bet otrais 16 minūtēs 54 sekundēs Arnis Ozoliņš. Aigars Feteris no Matisona skriešanas kluba izcīnīja trešo vietu distanci veicot septiņpadsmit minūtēs.

Sieviešu konkurencē ātrākā 5.3 km distancē ar rezultātu 20 minūtes un 30 sekundes bija Līga Jansone no skriešanas kluba Metroons/NIKE. Otro vietu izcīnīja jaunā skrējēja no Piltenes Viktorija Bogdanova distanci veicot 20 minūtēs un 50 sekundēs, bet trešā liepājniece Anete Segliņa ar rezultātu 20 minūtes un 55 sekundes.

Paldies visiem dalībniekiem, apsveicam uzvarētājus un tiekamies nākamgad!

Dalīties
Share on Facebook
Facebook